Ο Όμιλος Αντισφαίρισης Κω ολοκλήρωσε το 16ο Εσωτερικό του Πρωτάθλημα Παίδων - Εφήβων

Δημιουργήθηκε: . Στήλη: Αθλητισμός

1

Το τελευταίο Τουρνουά της χρονιάς πραγματοποιήθηκε από 18 έως 23 Ιουλίου στις εγκαταστάσεις του Ομίλου Αντισφαίρισης Κω στο Πελεζίκι.

Ήταν ουσιαστικά το κλείσιμο της αγωνιστικής δραστηριότητας μιας ολόκληρης χρονιάς

Στις κατηγορίες U18 & U14 πραγματοποιήθηκε το τέταρτο και τελευταίο βαθμολογούμενο τουρνουά του Θερινού κύκλου.

2

Η Τελική κατάταξη για κάθε αθλητή/ρια προέκυψε από τις δύο καλύτερες βαθμολογίες αυτού του κύκλου συν τις δύο καλύτερες του Εαρινού κύκλου. Για τις μικρότερες κατηγορίες ήταν το κορυφαίο από τα τέσσερα τουρνουά του Θερινού κύκλου. Από τα δυνατά σημεία της διοργάνωσης ήταν η μεγάλη συμμετοχή.

3

108 παιδιά από 9 έως 18 ετών αγωνίστηκαν στα τουρνουά του Πρωταθλήματος. Μετά τους τελικούς που έγιναν το Σάββατο το απόγευμα απονεμήθηκαν τα έπαθλα στους νικητές , δώρα σε όλα τα παιδιά που συμμετείχαν και η χρονιά έκλεισε με μια μικρή γιορτή προς τιμή των αθλητών , γονιών και φίλων του Συλλόγου.